среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 41

Милошоски: Просечната плата во Македонија е 22.300 денари и ќе расте

Тука сме да ја разбиеме лагата на СДСМ кои ветуваат просечна плата од 30 000 денари, бидејќи граѓаните не заборавиле на периодот кога Радмила Шеќеринска беше вице премиер, просечната плата во 2003 година беше 11.800 денари, потсети носителот на ИЕ 5, Антонио Милошоски.

просечната

Поврзани вести

Просечната плата во 2016 година е 22.300 денати со тенденција да расте како што расте бројот на вработени. Само со реални проекти и со нови вработувања и инвестиции можеме да направиме подобри услови за живот во Македонија и ВМРО-ДПМНЕ е партија која што работи на таков начин, порача Милошоски од Демир Хисар.

Тој по средбата со граѓаните, засади дрвца по повод Денот на дрвото.

milososki1-2-640x363

Најчитани вести