сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 19

Милошоски: СДСМ манипулира со божемни „реформи“ во образованието

Во 2006 година платите во образованието изнесуваат 17.000 денари, а во 2016 година 22.300 денари

an

Последни вести

Пратеникот Антонио Милошоски на социјалната мрежа Фејсбук пишува дека уште неформирана влада, а СДСМ без образ ги најавува манипулативните „реформи” во образованието.

18519969_1651001841595755_7912613411938462535_n

Според изјавата на Манчевски од СДСМ, објавена од Милошоски, СДСМ драстично ќе ги зголемеле платите во образование кои, според Манчески, изнесувале 12-14.000 денари.

Имено, во 2006 година платите во образованието изнесуваат 17.000 денари, а во 2016 година 22.300 денари.

Најчитани вести