сабота, 17 декември 2016  |  Вести денес: 29

Милошоски: Следува мандат за Груевски и формирање на стабилна Влада

Следува мандат за Никола Груевски и формирање на стабилна Влада, напиша Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил.

milososki-2

Поврзани вести

Движење во вистинска насока, уште еден чекор до потврда на народната воља и победата ВМРО 51:49 СДСМ!
Потоа
1. Мандат за Груевски!
2. Конституирање на Собранието!  и
3. Формирање на стабилна влада на изборните победници!
Да живее Македонија!

4695052138526229025-account_id-3

Ова го напиша Антонио Милошоски на својот профил на Фејсбук по завршувањето на седницата на Државната изборна комисија.

Најчитани вести