понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Милтон Џенингс пристигна во МЗТ Скопје

dzenings-615x400

Поврзани вести

Американецот Милтон Џенингс е најновата аквизиција на шампионот МЗТ Скопје.

Американецот кој што игра на позициите крилен центар/центар доаѓа на местото на Словенецот Марко Пајиќ кој што ја обнови хроничната повреда на грбот и нема да биде во можност да продолжи со тимот.

Џенингс доаѓа од италијанската екипа Мобит Ферара каде што имаше 12.5 поени и 7,7 скока во просек по натпревар изминатава сезона.

Инаку претходно “металците” потпишаа и со Ненад Зивчевиќ, како и грузискиот кошаркар Георге Цинцадзе.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести