недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

“Минхеновци” премрзнаа во студената Москва

29.09peb1

Поврзани вести

Фудбалерите на Баерн Минхен доживеаа непријатно изненадување во Москва, каде уште ќе одиграат натпревар во рамките на ЛШ против ЦСКА Москва.

29.09peb2

Имено, во хотелот каде што биле сместени фудбалските ѕвезди, околу полноќ, непознато лице го активирало противпожарниот аларм, по што фудбалерите веднаш биле евакуирани од хотелот.

guardiola25

Меѓутоа, беше утврдено дека некој се обидел да внесе паника во редовите на германскиот шампион, кој на улица помина околу еден час. Со оглед на фотографиите Баварците добро се забавуваа пред хотелот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести