сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Минимален пораз на Антиќ и Атланта

balter-500

Поврзани вести

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ одигра 14 минути и постигна 8 поени во поразот на неговиот тим Атланта во дуелот со Чикаго.

“Јастребите” играа одлично во првите три четвртини, но во последниот период нивото на играта максимално им падна, губејќи со 38:18, што пак резултираше со минимален пораз од 85:84.

Најефикасен кај Атланта беше Мајк Скот со 15 поени, додека во победничкиот табор Џими Батлер постигна 29 поени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести