недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Минимални победи за Л.А Клиперс и Индијана

Индијана забележа уште една победа над Вашингтон со 95:92 и зголеми на 3:1 во победи Најдобар на теренот беше Пол Џорџ со 39 поени и 12 скокови.

Roy Hibbert, Paul George

Поврзани вести

Екипите на Лос Анџелес Клиперс и Индијана забележаа нови победи во разигрувањето во НБА лига. Клиперси успеаја да ја анулираат негативата од 20 поени во дуелот со Оклохома и да победат со 101:99 . Со оваа победа Клипперси израмнија на 2:2 во победи Најефикасен во победничкиот тим беше Блејк Грифин со 25 поени , доде Кевин Дуран постигна 40 поени за Оклахома.

Индијана забележа уште една победа над Вашингтон со 95:92 и зголеми на 3:1 во победи Најдобар на теренот беше Пол Џорџ со 39 поени и 12 скокови.

Вечерва се играат натпреварите Бруклин – Мајами ( 1:2) и Далас – Сан Антонио ( 0:3)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести