петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Минимално но доволно за Рома и Јувентус

Актуелниот шампион, тимот на Јувентус не дозволи никакво изненадување пред верните фанови и сосема заслужено со 1:0 го победи гостинскиот тим на Болоња.

minimalno no dovolno za roma

Поврзани вести

Само два погодока беа постигнати на последните два натпревара од 34. коло во италијанската Серија А.
Актуелниот шампион, тимот на Јувентус не дозволи никакво изненадување пред верните фанови и сосема заслужено со 1:0 го победи гостинскиот тим на Болоња.
Единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 64 минута беше дело на францускиот интернационалец Пол Погба.
Идентична победа, но на гостувањето во Фиренца, забележаа фудбалерите на Рома, а погодокот вреден три бода, постигнат во 26 минута беше дело на белгискиот интернационалец, Раџа Најголанд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести