понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 19

Министер за безбедност во Босна: Не знаев што се случува

fahrudin radoncic

Поврзани вести

Министерот за безбедност на Федерацијата Босна и Херцеговина, Фахрудин Радончиќ, тврди дека во текот на демонстрациите во повеќе градови во Федерацијата, не располагал со ниту една релевантна информација.

„Дури и овие денови во многу драматични случувања не добивам ниту еден оперативен податок, од било која наша агенција за спроведување на законите, полицијата или разузваначките служби, ниту тие по законот се задолжени“, прецизира тој.

Федерацијата веќе неколку дена ја тресат демонстрации на кои што луѓето го изразуваат своето незадоволство поради условите во кои што живеат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести