четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Министерката Јанкулоска во посета на АЛФИТЕ

jankuloska

Последни вести

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска ќе оствари средба со полициските службеници од Единицата за прв одговор и интервенција „АЛФА“.

Тие учествуваа во спасувачка акција и успешно спречија самоубиство на едно лице.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести