сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Министерката Јанкуловска го замеси бадниковото лепче

zamesi_thumb_medium500_567

Последни вести

Православните христијани денеска го слават бадник Бадник и секако традиционално се подготвува и лепчето со паричка.

И министерката Јанкулоска на социјалните мрежи објави дека го подготвува лепчето…

Под фотографијата таа напиша: Последни подготовки. Бадниково лепче

Најчитани вести