среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

„Министерката“ Весна Петрушевска водител на мега спектаклот на 9. мај

vesna

Поврзани вести

Легендарната „екс – ју“ група „Црвена јабука“ ќе одржи мега концерт на деветти мај, во Eкспо центарот во Скопје. Концертот е со почеток во 23 часот, а настанот ќе го води Весна Петрушевска.

984031_10152158047543101_2362414478258239135_n

Како специјални гости ќе настапат Панки и Роберт Саздов од „Куку Леле“.

Настанот по трет пат го организираат „Дрим Тим Скопје“, а картите можат да се купат на претпродажните места на  Купи Карти За Се, по цена од 250 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести