петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Министерот Цветков на средба со земјоделци и трговци во Струмица

5000mihail-cvetkov-MZSV

Поврзани вести

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Михаил Цветков денеска во Струмица ќе одржи состанок со откупувачи, трговци, извозници и поголеми производители на градинарски производи.

Предвидено е Цветков да има средба и со претставници на повеќе земјоделски здруженија.

Најчитани вести