сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Министерот Цветков во посета на Ресен

mihail-cvetkov-500

Поврзани вести

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Михаил Цветков денеска ќе ја посети општина Ресен.

Заедно со градоначалникот на Ресен, Ѓоко Стрезовски, министерот Цветков ќе направи увид на површините кои се зафатени од невремето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести