петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Министерот Ивановски на конференција во Јужна Кореја

ivoslik

Последни вести

На Генералната конференција на Меѓународната Телекомуникациска Унија (ITU Plenipotentiary Conference 2014), која се одржува во градот Бусан во Јужна Кореја, ќе учествува Министерот информатичко општество и администрација, Иво Ивановски.

За време на конференцијата, Ивановски ќе се обрати на панел сесијата за ИКТ политики за младите лидери, а предвидена е и средба со Хуанг Чанг Гиу, претседател и извршен директор на Кореја Телеком.

За време на учеството на конференцијата, министерот Ивановски ќе оствари и билатерални средби со истакнати претставници на меѓународниот ИТ сектор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести