недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Министерот Ивановски во работна посета во Белгија

ivoivooo

Последни вести

Министерот за информатичко општество и администрација, Иво Ивановски, од 1 до 3 декември 2014 година, се наоѓа во работна посета на Белгија.

Во рамките на владините роуд шоу активности, тој ќе ги претстави можностите што ги нуди Република Македонија за привлекување на странски инвестиции.

Најчитани вести