четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Министерот Изаири се сретна со шефот на Генералниот директорат за проширување на ЕУ, Давид Кулен

1 (2)

Поврзани вести

Министерот за животна средина и просторно планирање, Нурхан Изаири оствари средба со претставници од  Директорат за проширување и Делегацијата на Европската Унија во Македонија, предводена од Давид Кулен, шеф на Генералниот Директорат за проширување.

На средбата се разговараше за тековните проекти кои Министерството ги реализира во рамки на ИПА програмата, со посебен акцент на ИПА 2 програмата 2014 – 2020 година и модалитетите на нејзина имплементација.

Прогресот кој Министерството го има направено во изминатиот период, како и мерките што ги презема во насока на целосно искористување на средствата од ИПА 2 програмата беа оценети како особено позитивни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести