сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Министерот Јанакиески во работна посета на Гевгелија

Министерот Јанакиески утре работно во Гевгелија.

mile-janakieski

Поврзани вести

Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески утре  ќе оствари работна посета на општина Гевгелија.

Во рамките на посетата, заедно со градоначалникот на општина Гевгелија, Иван Франгов, предвидено е министерот Јанакиески да присуствува на пуштање во употреба на канализациската мрежа во Прдејци, а потоа ќе ги  посети на градежните активности на патниот правец Негорци-Серменин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести