сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Министерот Јолевски го прифати предизвикот, и тој ќе се полие со ладна вода за болните од АЛС

tjoleskinatosamit7013

Последни вести

На градското пристаниште во Охрид, министерот за одбрана на Република Македонија, Зоран Јолевски, заедно со музичарот Владимир Четкар ќе се полијат со ледена вода.

Со тоа се приклучуваат на глобалната кампања Ice bucket challenge за кревање на свеста за болеста Амиотрофилна Латерална Склероза, прифаќајки го предизвикот на Филип Јолевски, син на министерот за одбрана.

Воедно и двајцата ќе предизвикаат нови личности од светската политичка и уметничка сцена, да ја дадат поддршката во борбата против оваа болест.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести