понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Министерот Никола Попоски утре во Брисел

Министерот за надворепни работи на Република Македноија, Никола Попоски, утре ќе учествува на состанокот на министрите за надворешни работи на Северно–атлантскиот совет на НАТО во ИСАФ формат

poposki-makedonija-ochekuva-poddrshka-za-zasluzheniot-pochetok-na-pregovori-so-eu-134799

Последни вести

Министерот за надворепни работи на Република Македноија, Никола Попоски, утре  ќе учествува на состанокот на министрите за надворешни работи на Северно–атлантскиот совет на НАТО во ИСАФ формат. Состанокот ќе се одржи во седиштето на НАТО во Брисел.

На состанокот ќе биде разгледана актуелната политичко-безбедносна состојба во Авганистан, а воедно ќе се разменат и мислења за натамошните активности на земјите членки и оперативните партнери на НАТО по завршувањето на ИСАФ мисијата кон крајот на оваа година. Предвидено е излагање на министерот Попоски кој ќе се осврне на оваа тема.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести