сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Министерот Попоски на средба со Расмусен

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Попоски, оствари средба со Генералниот секретар на НАТО, Андреас Фог Расмусен.

trojca1-500

Поврзани вести

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Попоски, оствари средба со Генералниот секретар на НАТО, Андреас Фог Расмусен.

За време на еднодневната посета на Скопје, Расмусен се сретна и со министерот за одбрана, Талат Џафери, како и со премиерот Никола Груевски и лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

rasmusen-mk-500

На средбите ќе се разговара за статусот на прогресот на Република Македонија во однос на имплементацијата на реформските процеси, а со основна цел упатена кон целосна евро-атлантска интеграција и забрзано членство на Македонија во НАТО.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести