четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Министерот Попоски стана татко по втор пат

nikola-poposki

Поврзани вести

Министерот за надворешни работи, Никола Попоски стана татко на син.

Бебето тежи 3.500 грама, долго е 51 cм и ќе се вика Натан.

Попоски и сопругата веќе се родители на една ќерка, а Натан е нивното второ дете.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести