сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Министерот Попоски во друштво со Бред Пит

Двајцата во неврзан муабет разговарале за улогата на жените во носењето на одлуки, но и за неговите почетоци за глумата. Министерот бил изненаден дека актерот знаел за нашата земја.

poposki

Поврзани вести

Министерот за надворешни работи Никола Попоски учествуваше на самитот за „Запирање на сексуалното насилство за време на конфликт“ кој се оджуваше од 10 до 13 јуни во Лондон, каде што се сретна и со холивудската ѕвезда Бред Пит.

„Двајцата во неврзан муабет разговарале за улогата на жените во носењето на одлуки, но и за неговите почетоци за глумата. Министерот бил изненаден дека актерот знаел за нашата земја. Разговарале за ситуацијата во регионот, а Пит бил запознаен и за состојбата во нашата држава. На разговорот подоцна се приклучила и сопругата на Пит, актерката Анџелина Џоли, пишува„Телеграф“.

Министерот Попоски на самитот беше поканет од британскиот министер за надворешни работи Вилијам Хејг.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести