вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Министерот Ристовски во работна посета на охридско-струшкиот регион

Министерот Ристовски ќе ги посети училиштата во Октиси и Велгошти.

spiro

Последни вести

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски утре ќе оди во работна посета на охридско-струшкиот регион.

Во рамките на неговата посета тој прво ќе го посети  основно училиште “Единство“ во село Октиси, а потоа и училиштето  “Живко Чинго“ во село  Велгошти.

Работниот ден ќе го заокружи со посета на  касарната  “Генерал Михајло Апостолски“, кадешто дел од објектите ќе бидат преадаптирани за потребите на Универзитет за информатички науки и технологии – “Св. Апостол Павле“ – Охрид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести