петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Министерот Тодоров ги посети повредените полицајци

132632980

Последни вести

Министерот за здравство, Никола Тодоров, пристигна во Ургентниот центар во Скопје каде што се пренесени полицајците кои се повредени во полициската акција што изутринава се спроведе во Куманово, пишува Телеграф.мк.

Неофицијално, на Ургентен се донесени петнаесетина повредени полицајци, од кои најмалку тројца се со сериозни повреди.

Од Кумановската болница засега има потврда само за четворица повредени, од кои тројца се пренесени на Ургентен, а еден е задржан во болницата во Куманово.

 

 

Најчитани вести