сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Министерот за миграции на Шведска со јавна поддршка за Иванов и ВМРО-ДПМНЕ

Тој ја истакна важноста од големото пријателство меѓу двете земји, при своето обраќање на вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани

aaaaa

Последни вести

Министерот за миграции и политика на азил на Кралството Шведска, Тобиас Билстром, вечерва се обрати на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Кочани.

Тој ја истакна важноста од големото пријателство меѓу двете земји.

„Овде сум да ја покажам поддршката за да ги унапредиме врските. Јавно и давам поддршка на Република Македонија. Овде давам поддршка за кандидатите пред мене, за ВМРО-ДПМНЕ, за претседателот“, рече тој.

Министерот од Кралството Шведска, на Македонија и посака голем напредок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести