среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Министерот за надворешни работи на Латвија во посета на земјава

120804687

Поврзани вести

Во еднодневна официјална посета на Република Македонија денеска ќе престојува министерот за надворешни работи на Република Латвија Едгарс Ринкевичс.

За време на посетата министерот на Латвија ќе се сретне со претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов и со својот домаќин, министерот за надворешни работи Никола Попоски. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести