петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Министерот за одбрана на Република Латвија во посета на Македонија

Latvia-znameee

Последни вести

Министерот за одбрана на Република Латвија, Рејмондс Вејонис, заедно со делегација од Министерството за одбрана, денес ќе пристигне во дводневна посета на Република Македонија.

За време на посетата, министерот Вејонис ќе има средба со неговиот домаќин, министерот за одбрана на Република Македонија, Зоран Јолевски.

Во рамките на посетата, министерот Вејонис ќе го посети Полкот за специјални операции во касарната „Илинден“.

Најчитани вести