вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Министерство за финансии: Шилегов јавно да се извини за клеветите

finansii

Последни вести

Министерството за финансии испрати реакција во која остро го осуди говорот на прес-конференција на портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов и побара тој јавно да се извини.

„Шилегов денес молчи. Молчи затоа што е свесен дека лажеше дека вицепремиерот Ставрески го потпишал договорот со Лудвиг Фајфер. Има две можности. Или да признае кој побарал од него да кажува невистини, или да се извини јавно. За двете опции времето немилосрдно му тече. Согласно член 13 од Законот за граѓанска одговорност за навреди и клевети му останаа уште само 24 часа. Шилегов јавно да му се извини на министерот за финансии Зоран Ставрески за лагата и клеветата. Во спротивно во среда ќе му биде поднесена тужба за клевета и навреда“, стои во рекацијата на Министерството.

 

Најчитани вести