петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Министерство за култура: Манчевски пласира дезинформации

Не е коректно, ниту професионално, господинот Манчевски да се служи со пласирање на дезинформации со кои се нарушува угледот на одредени фирми кои на транспарентен начин биле избрани.

ministerstvo za kultura

Поврзани вести

Во врска со прес-конференцијата на Дамјан Манчевски од СДСМ, од Министерството за култура информираат  дека фирмата „Секјурити груп сервиси“ (СГС) која е задолжена за обезбедување, мониторинг и противпожарна заштита на објектот „Порта Македонија“ и Музејот на македонската борба е избрана во најтранспарентна постапка, на јавен повик како најповолен понудувач на електронска аукција, во согласност со Законот за јавни набавки.

„Не е коректно, ниту професионално, господинот Манчевски да се служи со пласирање на дезинформации со кои се нарушува угледот на одредени фирми кои на транспарентен начин биле избрани, согласно сите важечки прописи во Република Македонија“, се потенцира во реакцијата на Министерството за култура.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести