сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Министерство за здравство објави оглас за проектот „Ало докторе!“

8968golema

Поврзани вести

Во рамки на Програмата „Здравје за сите“, Министерството за здравство почнува со реализација на проектот „Телефонска линија за медицински совети Ало Докторе!”.

За таа цел Министерството за здравство го објави огласот за изразување на интерес на доктори кои би работеле во новоформиран повикувачки центар кој ќе обезбедува соодветни здравствени услуги (консултации и упатства), за сите граѓани .

Докторите кои ќе работат во овој центар, потребно е да бидат доктори на медицина или специјалисти од која било специјалност во медицината, со најмалку 10-годишно работно искуство како доктори, особено од областа на интерна медицина, анестезиологија, педијатрија, трауматологија, инфектологија, кардиологија и неврологија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести