вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Министерството за економија со нов проект за заштита на потрошувачите

Проектот насловен како „Хармонизација на законодавството и градење на капацитетите во областа на заштитата на потрошувачите“ ќе се реализира со средства од ИПА фондовите во вредност од 1.330.000 евра.

potro[uvaci

Последни вести

Министерството за економија ќе започне нов проект од областа на заштитата на потрошувачите.

Проектот насловен како „Хармонизација на законодавството и градење на капацитетите во областа на заштитата на потрошувачите“ ќе се реализира со средства од ИПА фондовите во вредност од 1.330.000 евра.

Проектот на прес-конференција ќе го презентира министерот за економија Беким Незири.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести