четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Министерството за финансии исплати 129,6 милиони денари субвенции за овци

Финансиската поддршка за одгледување овци изнесува 1.000 денари по грло.

ovci

Поврзани вести

Министерството за финансии исплати 129,6 милиони денари субвенции за одгледување овци на 1.054 земјоделци.

Финансиската поддршка за одгледување овци изнесува 1.000 денари по грло.

Владата на Република Македонија со редовна исплата на субвенциите за земјоделците останува доследна во поддршката на земјоделството како една од носечките гранки на македонското стопанство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести