среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Министерството за финансии исплати 93,5 милиони денари за пчеларитe

pcelari

Поврзани вести

Министерството за финансии исплати 93,5 милиони денари субвенции за презимено пчелно семејство на 2.632 пчелари.
Финансиската поддршка за презимено пчелно семејство изнесува 600 денари по пчелно семејство.

Исплатени се субвенции на земјоделци кои одгледуваат пчели низ цела територија на Македонија.

Владата со редовна исплата на субвенциите за земјоделците останува доследна во поддршката на земјоделството како една од носечките гранки на македонското стопанство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести