понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Министерството за финансии со предизборен финансиски извештај

ministerstvo za finansii

Последни вести

Министерството за финансии соопшти дека денеска го достави и објави предизборниот финансиски извештај, во кој даде детален преглед на сите планирани и реализирани приходи и расходи од Буџетот на Република Македонија по ставки, во периодот од први јануари до 14 февруари 2014 година.

Извештајот е доставен до Државната Изборна Комисија.

Обврската Министерството за финансии да поднесе и објави предизборен финансиски извештај две недели по распишување на изборите е согласно последните измени и дополнувања на Изборниот законик (Сл. весник на РМ бр. 14 од 24.01.2014 година, член 2 став 4).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести