вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Министерството за одбрана даде поддршка за акцијата „Арсенал“

mvr-500

Последни вести

Министерството за одбрана на Република Македонија, целосно ја поддржува истрагата која ја спроведува Министерството за внатрешни работи.

Во соопштението испратено од Министерството се вели дека истото целосно е отворено за соработка со МВР за расветлување на случајот.

-Министерството за одбрана придава високо значење на интегритетот на вработените во Министерството, на припадниците на АРМ и компаниите со кои соработува.Воедно истакнуваме дека во интерес на истрагата Министерството за одбрана ќе се воздржи од натамошни коментари и информации, стои во соопштението од МО.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести