понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Министрите за финансии од еврозоната ќе одредат датум за следната посета на Тројката во Грција

evro-zname-grcija

Поврзани вести

Денес министрите за финансии од еврозоната ќе треба да одредат датум за следниот ревизија на Тројката меѓународни кредитори во Грција, соопштува весникот „Катимерини“.

Се очекува претставниците на ЕК, ЕЦБ и ММФ да се вратат наскоро во Грција и да останат во земјата до следната средба на Еврогрупата, што ќе се одржи на 10 март.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести