среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Миралем Пјаниќ достапен за 30 милиони евра

pjanic dostapen

Поврзани вести

Раководните лица на италијанскиот калчолигаш Рома ги открија условите под кои се подготвени да се разделат од услугите на босанскиот интернационалец, Миралем Пјаниќ.

Одличниот играч за врска веќе подолг временски период важи за голема желба на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ, но официјалната понуда на „светците” која беше испратена за време на зимскиот преоден рок експресно беше одбиена од раководните лица на Рома со образложение дека Пјаниќ има статус на недостапен и дека нема да си замине од „Олимпико” за време на зимскиот преоден рок.

Ваквата ситуација ќе добие сосема поинаков тек доколку челниците на ПСЖ ја исплатата ослободителната клаузула во договорот на Пјаниќ која не е помала од 40 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести