петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Миранда денес потпишува со Интер

miranda

Поврзани вести

Интер го потврди извесното потпишување со стоперот на Атлетико Мадрид, Миранда.

“Нероазурите” на својата интернет страна поставија слика од Бразилецот за време на денешните медицински прегледи.

Од трансферот на Миранда, Атлетико Мадрид ќе заработи 15 милиони евра, а бразилскиот репрезентативец по четири успешни сезони на Винсенте Калдерон ќе премине во Интер.

Најчитани вести