вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Миранда се поблиску до Олд Трафорд

MIRANDA ODL TRAFORD

Поврзани вести

Бразилскиот интернационалец од редовите на новиот шампион на Шпанија, тимот на Атлетико (М), Жоао Миранда, ќе биде првата летна аквизиција на новиот менаџер на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, тимот на Манчестер Јунајтед, Луи ван Гал.

Познатиот спортски весник во Шпанија, “АС” ја пласираше сензационалната информација дека централниот дефанзивец пред неколку недели е забележан во Манчестер како бара место за сместување и школо во кое ќе ги запише своите деца.
Преговорите помеѓу двата клуба ќе завршат во најбрз можен рок затоа што челниците на Манчестер Јунајтед експресно ќе ја исплатат ослободителната клаузула во договорот на 29-годишниот бразилски интернационалец, вредна околу 24 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести