среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Мирис на плин се шири низ Ново Лисиче

На социјалните мрежи веднаш се појавија информации дека пукнала цевка за гас на гасоводот на ГА-МА во близина на хотелот „Хилтон“ кој е во изградба , но се уште нема потврда за такво нешто.

cr

Поврзани вести

Неподнослива миризба на плин вечерва се шири низ скопската населба Ново Лисиче. Жители на населбата велат дека миризбата се почуствувала веднаш по големото невреме што го зафати Скопје, но дека не знаат што е причината, пишува „Телеграф“.

На социјалните мрежи веднаш се појавија информации дека пукнала цевка за гас на гасоводот на ГА-МА во близина на хотелот „Хилтон“ кој е во изградба , но се’ уште нема потврда за такво нешто.

Од центарот за управување со кризи и од полицијата велат дека немаат информации што е причина за миризбата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести