сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мирко Сломка заврши со Хамбургер

slomka-500

Последни вести

Германскиот бундеслигаш Хамбург му врачи отказ на тренерот Мирко Сломка, а како причина се наведени лошите резултати на стартот од новата сезона.

Хамбургер се наоѓа на последното место на табелата со само еден освоен бод. Раководството на клуботи се одлучи на овој потег по поразот во минатото коло од Хановер со 2:0.

Сломка екипата ја превзема во февруари и успеа да го спаси тимот од испаѓање, а во текот на кариерата неколку пати ги предводеше тимовите на Хановер и Шалке.

Неговата замена би можел да биде поранешниот тренер на Мајнц Томас Туел.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести