среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Миркуловски: Бод посветен на нашиот најголем Тоше

Миркуловски: Бод посветен на нашиот најголем Тоше

Последни вести

Неверојатниот гол на крајот од првото полувреме против Норвешка, бекот во македонската репрезентација, Филип Миркуловски го посвети на македонската легенда Тоше Проески.

Миркуловски даде три гола, од кои два во финишот на првиот и вториот дел. Првиот беше вистинска бомба во последната секунда, а последниот за ремито 31-31, по кој ние не успеавме да постигнеме уште еден за победа.

mirkulovski-filip-fb

Најчитани вести