вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Миркуловски со оток на коленото, Стојчевски со болки во препоните

Миркуловски го доигра натпреварот со Чешка, во кој беше подложен на многу тешки дуели, а по натпреварот се јави оток на неговото лево колено

filip mirkuloski

Поврзани вести

Исцрпувачкиот натпревар на македонската ракометна репрезентација од вторто коло на Европското првенство против селекцијата на Чешка, го зеде својот данок. Селекторот Ивица Обрван се соочува со нови проблем пред дуелот со Австрија, бидејќи по натпреварот со Чесите, средните бекови Филип Миркуловски и Никола Стојчевски, бидејќи имаат дополнителни болки во коленото, односно на препоните.

Миркуловски го доигра натпреварот со Чешка, во кој беше подложен на многу тешки дуели, а по натпреварот се јави оток на неговото лево колено. Сепак, претстои ден одмор за нашите ракометари, за да се собере сила и да се санираат оние помали повреди. Медицинскиот тим на ракометната репрезентација на Македонија ќе има најмногу работа со Миркуловски, но пред се со Никола Стојчевски, кој откако се повреди излезе од теренот и веќе не се врати во игра. Неизвесно е дали тој ќе биде способен за настап на натпреварот против Австрија, но подетални информации ќе бидат познати во текот на денешниот ден, откако ќе бидат направени деталните лекарски прегледи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести