среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Миркуловски со пораз се прости од Хановер

mirkulovski

Поврзани вести

Екипата на Хановер Бургдорф го одигра последниот домашен меч во Бундеслигата оваа сезона што претставуваше и збогување на македонскиот репрезентативец со публиката, иако немаше среќа тоа да го направи успепшно.

Хановер загуби од Кил со 26:28, а Миркуловски остана без постигнат гол, дури и без ниту еден шут кон голот, а единственото нешто што имаше во својата статистика беше едно исклучување.

Хановер беше доста конкурентен и водеше со 15:13 во првиот дел, но Кил ја презеде контролата во продолжението. Чаба Шуч со 6 гола беше најефикасен на натпреварот, а Домагој Дувњак беше прв стрелец кај Кил со 5 погодоци. На табелата Хановер остана на 12-то место со 29 бода, 3 помалку од Вецлар, кој е 9-ти.

Во последното, 36-то коло од оваа сезона Хановер ќе гостува кај Мелзунген, додека Вецлар ќе игра против Гепинген на својот терен што, пак, ќе претставува можност за Дејан Манасков да се прости со своите навивачи.

Најчитани вести