петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Мирна ноќ во Киев

ukraina-eu-

Поврзани вести

Киевска полиција не регистрирала нарушувања на јавниот ред и мир за време на протестите во текот на изминатата ноќ, а демонстрациите поминале мирно, пренесе „УНИАН“.

Атмосферата во главниот град, како и во целата земја е мирна.

Во меѓувреме на Киевскиот плоштадот „Независност“ утрово има околу 5.000 лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести