недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Мисајловски: Ако во 2005 имало 15, денеска има 35 редовни линии

Aerodrom Aleksandar Veliki

Поврзани вести

Во изминатите години се инвестираше и во авио собраќајот, каде има голем скок.

Освен изградба и реновирање на двата постојни аеродроми се чини најголемата предност за граѓаните е што сега може да искористат некој од 20 евтини летови или една од 35 достапни дестинации.

Ако во 2005 имало 15, денеска има 35 редовни линии. Има голема разлика. Оваа година три нови летови на Виз Ер – Братислава, Копенхаген, Берлин и Катар ерлајнс најави дека ќе оперира од октомври, а пред неколку дена најавија дека од Ер Србија ќе лета од Охрид за Србија. Се прошируваат редовните линии, во иднина ќе има подостапни дестинации за пониска цена за сите граѓани, вели Мисајловски.

Најчитани вести