четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Мисајловски присуствуваше на Бајрамската молитва во Могорче

misajlovski-bajram-3-640x480

Последни вести

Министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски присуствуваше на централната утринска молитва во Дебар, каде на сите верници од муслиманска вероисповед им го честиташе празникот Курбан Бајрам, посакувајки им здравје, среќа и благодет во семесјството.

misajlovski-bajram-1

misajlovski-bajram

Најчитани вести