сабота, 24 јуни 2017  |  Вести денес: 43

Мишел и Меланија во жолтата овална соба на Белата куќа

Мишел и Меланија размениле искуства за подигањето и воспитувањето на децата во објект како што е Белата куќа и предизвикот да се биде добар родител во такви околности.

161110-first-ladies-mbe-508p_ff2f4b9244dc95a04246c19551d7b99b-nbcnews-fp-1200-800

Последни вести

Првата дама на САД Мишел Обама ја пречека својата наследничка Меланија Трамп со чај во приватниот резиденцијален дел на Белата куќа, додека претседателот Барак Обама се сретна очи во очи со идниот претседател Доналд Трамп.

Мишел и Меланија размениле искуства за подигањето и воспитувањето на децата во објект како што е Белата куќа и предизвикот да се биде добар родител во такви околности, соопштил подоцна портпаролот на Белата куќа Џош Ернест. Потоа Мишел и организирала на својата наследничка куса тура низ просториите на Белата куќа и и го покажала таканаречениот Труманов балкон.

Најчитани вести