понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Мишел Обама размислува за пластична операција

Првата дама на Америка признала дека редовно оди на здравствени прегледи, вклучувајќи мамограм и пап тест.

misel obama

Поврзани вести

Првата дама на САД, Мишел Обама, која оваа недела полни 50 години, изјавила дека не ја исклучува можноста во иднина да направи пластична операција или да користи ботокс.

Таа во интервју за неделникот „Пипл“ рекла дека жените треба слободно да го прават она што мислат дека би треба да им направи да се чувствуваат добро. Иако засега не размислува за пластична операција или ботокс, Обама рекла дека научила дека „никогаш не треба да се вика никогаш“.

„Не се отповарувам со тоа што јадам“, рекла Обама и додала дека сепак води сметка да јаде повеќе овошје и зеленчук.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести